Smer dôležitejší ako súčasné výsledky

Toto je skvelé čítanie pre každého, kto je aktuálne frustrovaný tým, kde sa v živote nachádza 💫

Všetci vieme, že dosiahnuť cieľ je skvelé. Človek má pocit zadosťučinenia, pocit víťazstva a dôvod na oslavu. V konečnom dôsledku, preto často robíme to čo robíme. 

Opäť sa zmestiť do obľúbených džínsov, doraziť do vysnívanej destinácie, naštartovať svoj prvý biznis alebo konečne v rukách držať svoj vysokoškolský diplom je fantastický pocit. 

Lenže cesta a naše smerovanie je oveľa dôležitejšia ako to, že sme dorazili do cieľa. 

Prečo? ⁉️

1. Dosiahnutie cieľa môže trvať dlhšie ako očakávame⏳

Vtedy je dôležitejšie, že sme sa na cestu vydali a ako ňou kráčame, než to, ako rýchlo vidíme výsledky. Príklad – jesť zdravo a cvičiť je z dlhodobého hľadiska dôležitejšie, ako to, koľko kíl sme zhodili za jeden mesiac. Ak sa orientujeme, len na výsledok, môžeme sa vzdať bez toho, aby sme niečomu novému a pozitívnemu skutočne dali šancu.

2. Ako rada spomínam, nejde o to, že svoj cieľ dosiahnete, ide o to, čo všetko sa po ceste naučíte 👩‍💻

Naučiť sa ako funguje marketing, keď rozbiehate biznis, ako funguje vaše telo, keď sa dostávate do formy. Naučiť sa, ako sám prežiť v cudzine, keď sa rozhodnete ísť sami do zahraničia. V konečnom dôsledku, keď raz budeme šediví spomínať na svoj život, väčšinou to bude o momentoh ktoré niekam viedli, než o tých pár sekundách víťazstva v cieli. 

smerovanie

3. Výsledky či aktuálny stav sú niekedy zavádzajúce  🎭

Niekedy veci jednoducho idú dobre. Ale to neznamená, že rastiete alebo idete správnym smerom. Možno len práve máme štastlivé okolnosti, alebo si pridlho užívame plody našej predošlej práce.

Takže nenechajte sa oklamať tým, ak veci idú veľmi dobre.

A naopak, nenechajte sa odradiť tým, ak vaše súčasné výsledky neodzrkadľujú vaše súčasné úsilie.

To, čo dnes robíte a či idete správnym smerom je oveľa podstatnejšie, ako vaše akutálne výsledky. Preto, ak sa cítite frustrovaní tým ako váš život v súčasnosti vyzerá, možno len treba zmeniť otázku ktorú si kladiete – “Idem správnym smerom?”

Ak áno, skvelé. Ak nie, treba si položiť ďalšiu. “Čo musím zmeniť, aby som sa vydal/a na správnu cestu?”

Niekedy to nie je úplne jednoznačné a treba byť trpezliví. Ak odpoveď nepríchadza a po pár minútach to vzdávate, práve pre vás by bol vhodný koučing. Sedieť s niekým kto vás nenechá miesto zodpovedania otázky skrolovať na mobile alebo ísť upratovať je skvelý spôsob, ako si dovoliť zamyslieť sa nad najdôležitejšími otázkami svojho života. ✨

Ak by ste si o tejto téme radi prečítali viac, vrelo odporúčam knihu od James Clear, Atómové návyky.

Zdieľať:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Simona Šimková

Simona Šimková

Kouč, cestovateľ, motivátor, blogger...

Sociálne médiá

Najčítanejšie

Kategórie

K téme

Súvisiace články

Si ambivert? Čo to pre teba znamená?

Ambivert je niekto, kto sa nenachádza vyslovene na jednej strane škály extrovert vs introvert. Napríklad niekto, komu v teste osobnosti vyjde 55% introvert alebo 55%

Keď chceme slobodu

Pamätám si na momenty, kedy som sychravé jesenné či zimné večery na Slovensku snívala o tropických plážach. Dokonca som jedny Vianoce strávila tým, že som

Pre zlepšenie vašej užívateľskej skúsenosti používame súbory cookies