Austrália mi naplnila mnoho snov a jedným z nich bolo vyštudovať v zahraničí. Študovala som Master of Accounting na Kaplan Business School. Hoci teraz viem, že účtovníčkou byť nechcem 😅, toto štúdium ma neskutočne posunulo a dodnes mi pomáha v mojej aktuálnej kariére. Toto video je o tom, ako asi tieto dva roky môjho života vyzerali 😊

Asi tak tisíc otázok. To som mala v hlave keď som riešila svoje prvé víza a štúdium v Austrálii. Kde budem bývať? S kým? Ako si nájdem prácu? Zarobím si na seba? Ktoré mesto je pre mňa naj?

Bola som vtedy neskutočne vďačná, že som sa mala koho pýtať - ľudí ktorí už v Austrálii boli, mali skúsenosti a vždy mi odpovedali ochotne. A to pri mojich prvých, druhých a aj pri mojich tretích vízach.

Tí istí skúsesní ľudia z agentúry WSI, ktorí niekoľko krát pomohli mne, môžu teraz  Tebe. Ak máš akékoľvek otázky - či už ohľadne vybavovania víz, škôl tu v Austrálii alebo života ako takého, neváhaj a píš 🙂

Chceš vedieť viac?

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Čo mi štúdium v Austrálii zatiaľ dalo?

Nové obzory

Učím sa nový obor, v inej krajine. Študovať účtovníctvo som mohla aj doma, vďaka štúdiu tu v Austrálii sa však učím štandardy a fungovanie praxe v jednej z najrozvinutejších krajín sveta. Štúdium je tu navyše v porovnaní s mojimi skúsenosťami zo Slovenska o dosť praktickejšie a vyučujúci sú veľmi prístupní debate.

↑ Angličtina ↑

Pokiaľ sa v zahraničí nedržíte len v slovenskej komunite, jazyk si zlepšíte aj keď nechcete. Po približne po roku v Austrálii som však v tomto smere začala pociťovať stagnáciu. Takže keď sa mi k práci barmanky pridalo štúdium v Angličtine a neskôr práca v kancli, bola to vítaná dávka nových podnetov.

Ľudia

V zahraničí spoznáte mnoho skvelých ľudí, no poznať "svojich" je pecka. Väčšina ľudí ktorých som tu na začiatku stretla, boli o o dosť mladší, často krát len s cestovateľskými cieľmi. A zrazu sa nájdem v škole debatovať s ľudmi o tom, aké máme plány o 2 roky a hovoriť o práci, ktorá nás baví. Práve škola môže byť miesto, kde nájdete priateľov s podobnými hodnotami.

Výzva

Ak miluješ výzvy, študovať odborné predmety v cuzdom jazyku, popri práci, bez rodičov za zadkom - to máš výzvu ako vyšitú. A pridaj si k tomu skúškové, keď žiješ päť minút od pláže a je práve krásne, a ty zavretý/á doma počítaš príklady. Náročné:) Skvelá motivácia naučiť sa to, čím skôr 😉

Lepší job v Austrálii (alebo inde)

Work & Holiday víza sú skvelé, pokiaľ si chcete zarobiť peniaze a cestovať. Mne však pri hľadaní si kvalifikovanej práce veľmi neposlúžili, pretože zaúčať na administratívu či účtovníctvo babu na šesť mesiacov nedáva žiadny zmysel. Štúdium oboru a zároveň dlhodobé víza (študentské plus postgraduálne) mi otvorili dvere k práci, ktorú som chcela. A verím, že po skončení školy by som sa vďaka austrálskej akreditácii nestratila ani v inej krajine.

Sebavedomie

To súvisí so všetkým dokopy. Doma na Slovensku som mala dobrý job ktorý som mala rada a kde som osobnostne rástla. A tu som sa často krát našla so zvesenou hlavou kráčať domov po nočnej z baru. Vedela som, že riešenie nie je zutekať, no nikam som sa neposúvala a deprimovalo ma to. Musím povedať, že práve škola ma dosť nakopla - noví ľudia, predmety, slovíčka, eventy ktoré máme organizované školou, zrazu som sa opäť začala cítiť ako ja.